КОНЕЧНА ЛИСТА НА УЧЕСНИЦИ НА ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР 2011 – ОСНОВНА И НАПРЕДНА ГРУПА

НАПРЕДНА ГРУПА:

Име и презиме Училиште Клас
Христијан Богоевски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 3
Предраг Груевски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 4
Дејан Божиновски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Јован Крајевски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Филип Станковски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 3
Бојан Серафимов ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 1
Ѓорѓи Јанчески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Кристијан Трајковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Михаил Богојески Гимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп 4
Кирил Мицев Гимназија „Славчо Стојменски“ – Штип 4
Владица Јовановски СУ „Гоце Делчев“ – Куманово 3
Никола Фурнаџиски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 3
Христијан Тодоровски СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Јован Андонов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Денис Мазникар Гимназија „Славчо Стојменски“ – Штип 1
Димитриј Мијоски Гимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп 4
Филип Чаусидис СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Давид Димитриев ДЕМУ „Коле Нехтенин“ – Штип 3
Виктор Ивановски СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4

ОСНОВНА ГРУПА:

Име и презиме Училиште Клас
Максим Трифуновски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 2
Александар Станковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Петар Тонковиќ СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Томе Стојковски ОСТУ „Гостивар“ – Гостивар 2
Филип Бујароски ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 1
Дарко Стојковски ДСТУ „Наце Буѓони“ – Куманово 2
Стефан Пројчев СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Ангела Јосифовска ПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје 3
Мимоза Георгиевска СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Ирена Љубиќ СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Росица Дејановска ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 2
Моника Марковска СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Марија Стојчевска СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Стефан Станоески СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 3
Костадин Хаџибанов СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Наташа Лазарова СУ „Јане Сандански“ – Струмица 4
Јован Бидиков СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Дејан Стаменов Гимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп 3
Александар Андевски ДСТУ „Наце Буѓони“ – Куманово 1
Марио Бошковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Виктор Јаневски ПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје 3
Ана Атанасова СУ „Јане Сандански“ – Струмица 4
Дончо Миладинов ПСУ „Интернационално средно училиште“ – Скопје 4
Дамјан Ангеловски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 2
Вики Пеева ПСУ „Прва Приватна Гимназија“ – Битола 3
Мартин Хорват ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 1
Владо Величковски СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ – Скопје 4
Стојанче Милошев ПСУ „Јахја Кемал“ – Скопје 1
Наталија Гуцевска СУ „Јане Сандански“ – Струмица 3
Весна Бачева СУ „Јане Сандански“ – Струмица 3
Перо Сечков СУГС „Орце Николов“ – Скопје 4
Бојан Трајковски СУ „Гоце Делчев“ – Куманово 3