РЕЗУЛТАТИ ОД ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР 2010

р.бр Име и презиме Училиште Клас Вкупно поени Група Ниво
1 Филип Станковски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 470 почетничка диплома за освоена прва награда
2 Максим Трифуновски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 371 почетничка диплома за освоена втора награда
3 Дамјан Ангеловски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје I 247 почетничка диплома за освоена трета награда
4 Томе Стојковски ОСТУ “Гостивар” – Гостивар I 201 почетничка диплома за освоена трета награда
5 Росица Дејановска ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 165 почетничка пофалба за успешно учество
6 Марио Бошковски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје I 92 почетничка пофалба за успешно учество
7 Лука Пешиќ ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 34 почетничка пофалба за учество
8 Филип Симески ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 14 почетничка пофалба за учество
9 Стефан Стојанов ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 5 почетничка пофалба за учество
10 Александар Богатинов СУГС “Георги Димитров” – Скопје IV 5 почетничка пофалба за учество
11 Јован Крајевски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје I 383 основна диплома за освоена прва награда
12 Никола Фурнаџиски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 306 основна диплома за освоена втора награда
13 Христијан Тодоровски СУГС “Орце Николов” – Скопје III 185 основна диплома за освоена трета награда
14 Јован Бидиков СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје I 177 основна диплома за освоена трета награда
15 Петар Тонковиќ СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје I 169 основна диплома за освоена трета награда
16 Кирил Цветков ДСУ “Митко Пенџуклиски” – Кратово IV 160 основна диплома за освоена трета награда
17 Денис Мазникар Основно Училиште “Тошо Арсов” – Штип 8 156 основна диплома за освоена трета награда
18 Живка Гуцевска СУ “Јане Сандански” – Струмица IV 150 основна освоена трета награда
19 Стевица Божиноски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје III 139 основна пофалба за успешно учество
20 Влатко Стојковски Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип IV 135 основна пофалба за успешно учество
21 Ирена Љубиќ СУГС “Орце Николов” – Скопје III 117 основна пофалба за успешно учество
22 Флорент Фејзула ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 114 основна пофалба за успешно учество
23 Стефан Пројчев СУГС “Орце Николов” – Скопје III 100 основна пофалба за успешно учество
24 Стефан Станоески СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје II 83 основна пофалба за успешно учество
25 Предраг Груевски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје III 338 напредна диплома за освоена втора награда
26 Дејан Божиновски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје III 286 напредна диплома за освоена трета награда
27 Христијан Богоевски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 263 напредна диплома за освоена трета награда
28 Ѓорѓи Јанчески СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје III 244 напредна диплома за освоена трета награда
29 Кристијан Трајковски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје III 225 напредна диплома за освоена трета награда
30 Марио Ампов СУГС “Георги Димитров” – Скопје III 224 напредна диплома за освоена трета награда
31 Младен Димовски СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје IV 221 напредна диплома за освоена трета награда
32 Дениз Џумкар ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје IV 215 напредна диплома за освоена трета награда
33 Гоце Тренчев СОУ “Коста Сусинов” – Радовиш IV 177 напредна диплома за освоена трета награда
34 Филип Пералов СОУ “Јосип Броз-Тито” – Битола IV 141 напредна пофалба за успешно учество
35 Игор Ќетковиќ ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје IV 125 напредна пофалба за успешно учество
36 Евгенија Стеваноска Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп IV 123 напредна пофалба за успешно учество
37 Јован Андонов СУ “Раде Јовчевски Корчагин” – Скопје III 117 напредна пофалба за успешно учество
38 Филип Талимџиоски Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп IV 73 напредна пофалба за успешно учество
39 Кристијан Спировски Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп IV 38 напредна пофалба за учество
40 Златко Јовески Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп IV 32 напредна пофалба за учество
41 Мартин Трпкоски СУГС “Орце Николов” – Скопје IV 22 напредна пофалба за учество
42 Павел Тасков СОУ “Др. Ибрахим Темо” – Струга IV 20 напредна пофалба за учество
43 Петар Секулоски СОУ “Др. Ибрахим Темо” – Струга I 5 напредна пофалба за учество