РЕЗУЛТАТИ ОД ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР 2011 – ОСНОВНА И НАПРЕДНА ГРУПА

КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР:

Име и презиме Училиште Клас Вкупно поени Група Ниво Освоено
Васил Кузевски ПСУ “Американска Гимназија Нова” – Скопје I 400 основна освоена прва награда ДИПЛОМА
Костадин Хаџибанов СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 395 основна освоена прва награда ДИПЛОМА
Томе Стојковски ОСТУ “Гостивар” – Гостивар II 340 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Росица Дејановска ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 340 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Максим Трифуновски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје II 310 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Дамјан Ангеловски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 310 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Виктор Јаневски ПСУ “Интернационално средно училиште” – Скопје III 300 основна освоена втора награда ДИПЛОМА
Стефан Пројчев СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 220 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Александар Станковски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 200 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Петар Тонковиќ СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 200 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Јован Бидиков СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 190 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Александар Андевски ОСТУ “Наце Буѓони” – Куманово I 185 основна освоена трета награда ДИПЛОМА
Ангела Јосифовска ПСУ “Интернационално средно училиште” – Скопје III 160 основна успешно учество ПОФАЛБА
Марија Стојчевска СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 160 основна успешно учество ПОФАЛБА
Владо Величковски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 155 основна успешно учество ПОФАЛБА
Вики Пеева ПСУ “Прва Приватна Гимназија” – Битола III 155 основна успешно учество ПОФАЛБА
Стефан Станоески СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје III 150 основна успешно учество ПОФАЛБА
Дарко Стојковски ОСТУ “Наце Буѓони” – Куманово II 125 основна успешно учество ПОФАЛБА
Бојан Трајковски СОУ Гимназија “Гоце Делчев” – Куманово III 125 основна успешно учество ПОФАЛБА
Весна Бачева СОУ “Јане Сандански” – Струмица III 115 основна успешно учество ПОФАЛБА
Мартин Хорват ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 110 основна успешно учество ПОФАЛБА
Стојанче Милошев ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 80 основна успешно учество ПОФАЛБА
Перо Сечков СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 60 основна учество ПОФАЛБА
Марио Бошковски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 50 основна учество ПОФАЛБА
Дончо Миладинов ПСУ “Интернационално средно училиште” – Скопје IV 45 основна учество ПОФАЛБА
Моника Марковска СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 35 основна учество ПОФАЛБА
Филип Бујароски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 25 основна учество ПОФАЛБА
Ана Атанасова СОУ “Јане Сандански” – Струмица IV 15 основна учество ПОФАЛБА
Наташа Лазарова СОУ “Јане Сандански” – Струмица IV 10 основна учество ПОФАЛБА
Ирена Љубиќ СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 0 основна учество ПОФАЛБА
Дејан Стаменов СОУ Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп III 0 основна учество ПОФАЛБА
Наталија Гуцевска СОУ “Јане Сандански” – Струмица III 0 основна учество ПОФАЛБА
Предраг Груевски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје IV 375 напредна освоена прва награда ДИПЛОМА
Христијан Богоевски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје III 310 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Бојан Серафимов ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 300 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Дејан Божиновски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 265 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Јован Крајевски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 250 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Ѓорѓи Јанчески СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 235 напредна освоена втора награда ДИПЛОМА
Јован Андонов СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 210 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Марио Ампов СУГС “Георги Димитров” – Скопје IV 210 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Филип Станковски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје III 200 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Денис Мазникар Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип I 200 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Кристијан Трајковски СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје IV 195 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Диме Бошковски СОУ “Ристе Ристески – Ричко” – Прилеп IV 180 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Михаил Богојески СОУ Гимназија “Мирче Ацев” – Прилеп IV 170 напредна освоена трета награда ДИПЛОМА
Никола Фурнаџиски ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје III 155 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Филип Чаусидис СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 150 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Владица Јовановски СОУ Гимназија “Гоце Делчев” – Куманово III 135 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Кирил Мицев Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип IV 100 напредна успешно учество ПОФАЛБА
Александар Арсовски СУГС “Георги Димитров” – Скопје IV 40 напредна учество ПОФАЛБА
Давид Димитриев СОУ “Коле Нехтенин” – Штип III 25 напредна учество ПОФАЛБА
Христијан Тодоровски СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 20 напредна учество ПОФАЛБА
Александра Лазовска СУГС “Георги Димитров” – Скопје IV 5 напредна учество ПОФАЛБА
Виктор Ивановски СУГС Гимназија “Орце Николов” – Скопје IV 0 напредна учество ПОФАЛБА