РЕЗУЛТАТИ ОД ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР ЗА ПОЧЕТНИЧКА ГРУПА И ОЛИМПИСКА ГРУПА (ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ) 2011

Име и презиме Училиште Клас Вкупно
поени(400)
Ниво Освоено
Климент Серафимов ОУ “Кузман Јосифовски – Питу” – Скопје 8 245 освоена прва награда ДИПЛОМА
Филип Беџовски ПСУ “Јахја Кемал” – Струмица I 230 освоена прва награда ДИПЛОМА
Филип Бујароски* ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 215 освоени поени за прва награда
Стојанче Милошев* ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 185 освоени поени за втора награда
Михаил Денковски ООУ “Крсте Петков Мисирков” – Куманово 6 180 освоена втора награда ДИПЛОМА
Ненад Станковиќ ПСУ “Јахја Кемал” – Скопје I 165 освоена втора награда ДИПЛОМА
Мартин Џонов Гимназија “Славчо Стојменски” – Штип II 160 освоена втора награда ДИПЛОМА
Стефан Серафимоски ПСУ “Алгоритам” – Скопје I 160 освоена втора награда ДИПЛОМА
Арон Велески ОУ “Димитар Миладинов” – Скопје 8 160 освоена втора награда ДИПЛОМА
Марко Прелевиќ ДСЕМУ “Ѓорѓи Наумов” – Битола II 145 освоена трета награда ДИПЛОМА
Мартин Петковски СОУ “Јосип Броз-Тито” – Битола II 145 освоена трета награда ДИПЛОМА
Кристијан Ѓошев СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје I 145 освоена трета награда ДИПЛОМА
Никола Николовски ОУ “Христијан Карпош” – Куманово 8 140 освоена трета награда ДИПЛОМА
Горјан Поповски ОУ “Св. Кирил и Методиј” – Битола 7 140 освоена трета награда ДИПЛОМА
Марио Талевски ОУ “Стив Наумов” – Битола 8 140 освоена трета награда ДИПЛОМА
Никола Тасевски ООУ “Браќа Миладиновци” – Куманово 7 135 освоена трета награда ДИПЛОМА
Бојан Анѓелкоски ОСТУ “Гостивар” – Гостивар II 125 успешно учество ПОФАЛБА
Јована Крстевска СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје I 125 успешно учество ПОФАЛБА
Марио Величковски ОУ “Христијан Карпош” – Куманово 6 120 успешно учество ПОФАЛБА
Кристијан Гиноски* СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје II 115 успешно учество
Ѓорѓи Јанковски* ПСУ “Алгоритам” – Скопје III 110 успешно учество
Магдалена Шуманска ПСУ “Јахја Кемал” – Струмица I 100 успешно учество ПОФАЛБА
Филип Велков ОУ “Владо Тасевски” 7 100 успешно учество ПОФАЛБА
Христијан Илиески СУГС “Раде Јовчевски – Корчагин” – Скопје I 90 учество ПОФАЛБА
Георгије Фемиќ ООУ “Св. Кирил и Методиј” – Битола 8 70 учество ПОФАЛБА
Стефан Трајковски ОУ “Христијан Карпош” – Куманово 8 60 учество ПОФАЛБА
Марко Трајковиќ ООУ “Браќа Миладиновци” – Куманово 8 45 учество ПОФАЛБА
Александар Стефановски ДСЕМУ “Ѓорѓи Наумов” – Битола II 40 учество ПОФАЛБА

*учествувал/а во неофицијална конкуренција